Inspekce uzavřela prodejnu na Liberecku kvůli myším

Kvůli myším uzavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce prodejnu JIP v Hrádku nad Nisou na Liberecku. V provozovně byl mrtvý hlodavec a mezi potravinami se nacházel myší trus, sdělil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Inspekce zjistila v obchodě v Anglické ulici rozsáhlý výskyt stop po škůdcích. Potraviny byly poškozené myším okusem. Myší trus se vyskytoval na podlaze i v regálech mezi balenými potravinami, z nich některé měly poškozený obal, uvedl Kopřiva.
Další stopy po myších a mrtvého hlodavce našla inspekce ve skladových prostorách. Při zevrubné prohlídce vyplynulo, že otvorem ve stěně a nedostatečně utěsněnými dveřmi mohou škůdci bez problémů vnikat do vnitřních prostor, dodal Kopřiva.
Pro závažné hygienické nedostatky inspekce zakázala prodejnu užívat a nařídila prodejci vyřadit všechny poškozené potraviny. Dále musí provést důkladnou deratizaci a sanitaci a zabezpečit provoz před hlodavci. Až do splnění opatření zůstane provozovna zavřená, dodal Kopřiva. Inspekce zahájí se společností JIP východočeská správní řízení o uložení pokuty.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *