Inspekce uzavřela sklad s potravinami

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uložila zákaz užívání prostor pro provoz potravinářského podniku ve velkoobchodu Otakar Belák se sídlem na ulici Smetanova 771 ve Valašských Kloboukách. Kontrola se uskutečnila 6. října ve večerních hodinách na žádost Policie České republiky ve Zlíně. U podnikatele zabavila větší množství kolkovaných i nekolkovaných lihovin. Informoval o tom mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

 
Inspekce na místě zjistila, že provozovatel skladuje potraviny ve zcela nevyhovujících hygienických podmínkách. Viditelně neudržované prostory se vyznačovaly vysokou prašností, opadávající omítkou ze stropu i stěn a provozovatel zde společně s potravinami skladoval i pneumatiky, autodíly a nábytek. Absence klimatizace navíc zboží vystavovala venkovnímu kolísání teploty, sdělil Kopřiva.
Inspekce dále uložila zákaz uvádět do oběhu 9180 kusů vajec, protože provozovatel neprokázal jejich původ předložením nabývacích dokladů. Nebylo tak možné ověřit, zda vejce nejsou skladována po uplynutí doby použitelnosti. Provozovatel rovněž porušil ustanovení zákona o potravinách tím, že svou činnost neregistroval u SZPI, přestože se evidentně zabýval obchodováním s potravinami.
Pro uvedené prohřešky bude s provozovatelem zahájeno správní řízení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *