02.04.2003 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce zahájí projekt kontroly nezávadnosti potravin

Česká zemědělská a potravinářská inspekce (ČZPI) zítra zahájí projekt Posílení politiky zajištění bezpečnosti a nezávadnosti potravin. Financuje ho EU v rámci programu Phare částkou zhruba 74 miliony K. Informoval o tom Dušan Ondrejička z informační sekce Delegace Evropské komise v ČR.

Cílem projektu je zlepšit schopnost inspekce v oblasti kontroly potravin. Projekt bude zahrnovat mimo jiné konzultace se specialisty. ČZPI přitom bude spolupracovat s řeckou nadací pro zemědělský výzkum (National Agricultural Research Foundation of Greece - NAGREF), která vyšle jednoho ze svých odborníků na patnáctiměsíční pracovní pobyt do ČR. V rámci projektu by měla ČZPI vybudovat jednotný informační systém, který jí umožní mimo jiné výměnu informací se Systémem rychlé výstrahy pro potraviny a výživu (Rapid Alert System for Food and Feed) Evropské komise. Projekt by měl inspekci zároveň připravit na certifikaci ISO 9001:2001, která potvrdí její schopnost zajistit bezpečnost a nezávadnost potravin.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down