Inspekce zakázala řetězci Albert prodej povidel ze Slovenska, obsahovala méně ovoce

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala obchodnímu řetězci Albert prodej jedné šarže povidel od výrobce Riso-R ze Slovenska. Povidla obsahovala asi o třetinu méně ovoce, než udávala informace na obalu. SZPI o tom informovala v tiskové zprávě.

Celý název výrobku zní Gustona Švestková povidla a zakázaná šarže má minimální trvanlivost do 25. února 2024. Vyrobila je firma z Rimavské Soboty na Slovensku. "Ač výrobce na etiketě uvedl, že pro výrobu 100 gramů hotového výrobku bylo použito 170 gramů ovoce, laboratorní rozbor v akreditované laboratoři potvrdil, že 100 gramů výrobku bylo vyrobeno ze 111 gramů ovoce. Spotřebiteli tak byla poskytnuta zavádějící informace o složení potraviny. SZPI s kontrolovanou osobou zahájí správní řízení o uložení pokuty," uvedl mluvčí inspekce Marek Bartík.

U výrobků ze zpracovaného ovoce je uváděna hmotnost ovoce vždy v původním nezpracovaném stavu. Proto je u této komodity uvedený obsah ovoce vždy vyšší oproti finálnímu výrobku s ovocem v již zpracovaném stavu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down