22.02.2005 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspektoři EU dnes kontrolovali na Vysočině zacházení s mrtvými zvířaty

Inspektoři Evropské unie, kteří u nás prověřují sběr, zpracování a likvidaci živočišných odpadů, dnes navštívili Vysočinu. Dopoledne zkontrolovali pracoviště Krajské veterinární správy v Jihlavě a následně navštívili asanační podnik ASAP ve Věži na Havlíčkobrodsku.

Podle ředitele Krajské veterinární správy Jiřího Šulce se kontroloři soustředili na příjem suroviny, pracovní postupy a zacházení s výrobky. "Zajímali se o způsoby schvalování provozů zacházejících se živočišnými produkty, o dozor na jatkách i v kafileriích, o výrobu krmiv a udělování výjimek. Kontrola se týkala hlavně dokumentační činnosti," uvedl Šulc.
Ve středu by inspektoři EU měli působit v Jihomoravském kraji, poté podle mluvčího Státní veterinární správy Josef Dubna navštíví Pardubický kraj. V pátek zamíří do Středočeského kraje a Prahy. Mise skončí v pátek 4. března. Příští týden inspektoři navštíví zařízení, o kterých rozhodnou až podle výsledků první části kontrol.
"Ani nyní neočekáváme, že by měl být zpochybněn systém státního veterinárního dozoru," uvedl Duben. Státní veterinární správa letos čeká řadu misí z EU. Významná inspekce, zřejmě ve druhém pololetí, se opět zaměří na zpracovatelské závody a kontroly zdraví zvířat.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down