15.01.2014 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspektoři veterinárních správ zjistili nedostatky

Za prvních čtrnáct dní nového roku zjistili inspektoři krajských veterinárních správ některá pochybení. Prohřešky se nejčastěji týkaly neodpovídající skladovací teploty, prošlého data použitelnosti, nezaregistrované prodejny a nenahlášené zásilky z dovozu. Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

V Moravském Krumlově a v Ostravě - Mariánských Horách (Jihomoravský a Moravskoslezský kraj) zjistili podle Dubna veterinární inspektoři v prodejně a ve výrobně celkem 4 kg vepřových srdcí, u kterých neodpovídala skladovací teplota, dále přes 2 kg vepřových jater a přes 4 kg vepřového jazyka v teplejším skladovacím prostředí, než ukládají předpisy. V obou případech bylo nařízeno stáhnout potraviny z prodeje a byla uložena sankce.

V prodejně v Jeseníku (Olomoucký kraj) inspektoři shledali prošlé datum použitelnosti u přes 2 kg vakuově balené uzené kotlety a uzené krkovice a u sedmi balení sýru Eidam. Všechny výrobky nařídili vyřadit z oběhu a neškodně je odstranit. I v tomto případě byla uložena pokuta.

Ve Středočeském kraji inspektoři odhalili neregistrovanou prodejnu, kde se nabízela chlazená a mražená drůbež a další masné výrobky. Na základě tohoto zjištění podnikatel hned požádal o registraci, ale sankci už neunikl.

V Pardubickém kraji nenahlásil příjemce ve Vysokém Mýtě příjem zásilky ze Španělska (sušených šunek, choriza, ovčího sýra dalších výrobků, celkem 148 kusů), což je v rozporu s nařízením vlády. Podobný případ byl zjištěn v Moravskoslezském kraji u příjemce 2000 kg mražené aljašské tresky z Číny, dovoz z Polska. V obou případech byla uložena pokuta.

V Brně (Jihomoravský kraj) prodejce nemohl doložit původ zhruba 15 kg jitrnic, jelit, tlačenky a škvarků. Bylo nařízeno stáhnout výrobky z prodeje a uložena pokuta.

U žádného z vyjmenovaných pochybení sice nebyla prokázána zdravotní závadnost, nicméně došlo k porušení platných předpisů a za nepříznivých podmínek skladování či následné manipulace by bylo možné o zdravotním riziku hovořit, sdělil Duben.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down