12.02.2007 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Integrované povolení stále mnoha podnikům chybí

Několik stovek výrobních zařízení u nás, která vypouštějí nečistoty do životního prostředí, stále nemá vyřízené takzvané integrované povolení, bez něhož podnikům od letošního listopadu hrozí zastavení provozu a mnohamilionové sankce.

Úřady i odborníci varují, že firmám již na vyřizování tohoto povolení kvůli několikaměsíčním lhůtám správních řízení nezbývá mnoho času.
Mezi producenty potravin, krmiv, nápojů se podle odhadu ministerstva zemědělství povinnost týká asi 150 subjektů. Dosud jich 76 požádalo o povolení, z toho 49 jej již obdrželo. Z okruhu velkochovů drůbeže a prasat by mělo integrované povolení mít asi 450 firem. Z nich 294 podalo žádost a 213 má povolení vyřízeno. Také MZe apeluje, že je nejvyšší čas žádost podat.
Podle Jiřího Nezhyby z Ekologického právního servisu by úřady od listopadu měly nekompromisně postupovat vůči těm firmám, které integrované povolení nebudou mít vyřízené. "Myslím si, že úřady nemají žádný důvod ke shovívavosti, protože zákon (o integrované prevenci) platí od 1. ledna 2003. Firmy tedy měly hodně dlouhou dobu na to, aby se na tyto povinnosti připravily," řekl Nezhyba.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down