Internetové obchody s potravinami rozšiřují svoji působnost o další části

V jednotlivých krajích Čech se od jara zlepší dostupnost rozvozu potravin. Internetové obchody s potravinami rozšiřují působnost o další části republiky. Rohlik.cz začne od května zavážet do Plzně, následovat budou Hradec Králové a Pardubice. Kolonial.cz nabídne nově rozvoz v Hradci Králové, Pardubicích, Chrudimi a Mladé Boleslavi. Tesco zase rozšiřuje do Brna službu Klikni & vyzvedni. Informovali o tom uvedení obchodníci.

Rohlik.cz denně v Praze a v Brně vyřídí okolo 2000 objednávek. Díky rostoucímu zájmu zákazníků rozšířili vozový park, který aktuálně čítá stovku aut, uvedl zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr. Firma již dříve oznámila záměr rozšířit letos služby do všech měst nad 30 000 obyvatel.

E-shop Kolonial.cz nově pokrývá 2,4 milionu obyvatel. Trh se mění podle šéfa obchodu Petra Vyhnálka velmi rychle, pro představu roste měsíčně o desítky procent oproti jednomu až dvěma procentům u celého maloobchodu. Proti zažité představě, že klienty jsou zejména svobodní lidé, podle něj službu stále více využívají spíše osoby pečující o domácnost. Kolonial.cz dosud zavážel Prahu, části středních Čech a Plzeňska.

Nejdéle na on-line trhu působí Potraviny on-line obchodního řetězce Tesco. Služba je dostupná v sedmi krajích a má přes 200 000 registrovaných uživatelů. Tesco od středy rozšíří možnost nakoupit on-line a vyzvednout si nákup o brněnský hypermarket v Králově Poli. Jde již o třetí lokalitu, kde po Praze-Letňanech a Mladé Boleslavi řetězec službu Klikni & vyzvedni poskytuje. Zákazník může autem zajet až k výdejnímu místu, kde mu nákup připravený v taškách pracovníci po prokázání totožnosti naloží.

Loni Češi utratili v e-shopech s potravinami zhruba dvě miliardy korun. Letos by se obrat mohl zvýšit na čtyři miliardy korun, uvedl nedávno Vyhnálek. Počet hráčů na on-line trhu s potravinami loni rychle rostl, působí zde také například Kosik.cz, Nakupdomu.com, Myfoodmarket.cz, Potravinydomu.cz, NakupteSi.cz a další. Na on-line trh se podle tisku chystá do roka vstoupit i diskontní řetězec Lidl.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down