Internetový supermarket Rohlík.cz otevřel v Ostravě distribuční centrum

Distribuční centrum zhruba za 90 milionů korun otevřel v Ostravě Internetový supermarket Rohlík.cz. Lokalitu dosud obsluhoval z Brna. Ostravský sklad bude pokrývat oblast po Bruntál, Olomouc a Vsetín s více než milionem obyvatel. Novinářům to dnes řekl ředitel Rohlíku Martin Beháň. Kromě Ostravy a Brna má firma v Česku ještě tři distribuční centra v Praze.

Firma Rohlik.cz pokrývá 80 procent obyvatel ČR

Distribuční centrum supermarketu Rohlik.cz, které je v areálu CTPark Ostrava Poruba, má rozlohu 9000 metrů čtverečních. "Máme 80 stálých zaměstnanců a budeme spolupracovat zhruba s 300 dopravci. Ze skladu bychom chtěli expedovat v průměru zhruba 5000 objednávek za den a díky tomu skladu jsme schopni pokrývat 450 000 domácností," řekl Beháň. "Doteď jsme tady vozili za pět hodin, od dnešního dne to budeme vozit od 60 minut expresy a pak do od tří hodin dál standardní dodávky," dodal. Uvedl, že firma Rohlik.cz v Česku pokrývá 80 procent obyvatelstva a rozváží i do mnoha vesnic, kde postupně zanikly místní prodejny. Mimo města podle ředitele směřuje více než čtvrtina objednávek a jejich podíl roste. Ve třech regionech Rohlík rozváží prostřednictvím překladišť, a to na Plzeňsku, Ústecku a Královéhradecku.

Největším konkurentem Rohlíku na českém trhu je internetový supermarket Košík.cz, který ve finančním roce končícím letošního 31. března vykázal ztrátu 565,4 milionu korun. Obrat společnosti v tomto období činil 2,3 miliardy korun. Individuální rozvoz potravin v Ostravě a některých dalších městech v kraji poskytují také on-line obchody Můj nákup nebo Tesco. Podle výroční zprávy ve Sbírce listin vykázala společnost Rohlik Group ve finančním roce končícím 30. dubna 2022 ztrátu 212 milionů korun. Obrat firmy ve stejném období dosáhl 12 miliard korun. Rohlik Group působí vedle Česka také v Maďarsku, Rakousku, Německu, Rumunsku, Španělsku a Itálii.*

Zájem o rozvoz nákupů je v létě o něco nižší

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down