31.08.2009 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Intervenční nákup obilovin

Od 1. listopadu 2009 bude Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vykupovat v intervenčním nákupu pšenici obecnou a ječmen obecný bez jakéhokoliv množstevního stropu. Kukuřici nakupovat nebude. Informoval o tom Vilém Frček ze SZIF.

 Intervenční cena je dlouhodobě určena na 101,31 euro za tunu obilovin, přičemž se bude od listopadu zvyšovat podle měsíce dodání o kompenzační příplatek za skladování ve výši 0,46 euro za tunu za měsíc. Na základě příslušného nařízení Evropské komise se intervenční cena upravuje o příplatky a srážky za kvalitativní parametry obilovin a náklady na přepravu podle vzájemné polohy nabízejícího skladu, intervenčního skladu a intervenčního centra a popřípadě nákladu na vyskladnění z nabízejícího skladu. SZIF zveřejní na začátku každého měsíce, v němž bude intervenční nákup obilovin probíhat, směnný kurz euro vůči koruně pro přepočet intervenční ceny. Ta se přepočítává podle kurzu stanoveného Evropskou centrální bankou naposledy před prvním dnem měsíce, kdy SZIF obdržel platnou nabídku. Nabídky obilovin do intervenčního nákupu ze sklizně roku 2009 mohou podávat prvovýrobci i obchodníci na formuláři SZIF od 1. listopadu 2009 do 31. května 2010. Intervenční nákup obilovin bude probíhat kontinuálně od 1. listopadu 2009 do 31. července 2010.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down