08.12.2008 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Intervenční nákup zatím neláká

V rámci intervenčních nákupů obilovin evidoval Státní zemědělský intervenční fond za listopad nabídku pouhých 251 tun ječmene. V souvislosti s klesajícími cenami na burzách, se dá předpokládat, že se zájem o interveční nákupy zvýší. Navíc na prosinec je stanoven vyšší kurz koruny k euru. Zatímco v listopadu byl 24,22 koruny za euro, na prosinec je vyhlášen kurz 25,209 koruny za euro. Uvedl to tiskový mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Vladimír Voráček.

Připomněl, že intervenční nákupy obilovin fond zahájil 1. listopadu. Základní intervenční cena garantovaná Evropskou unií je podle Voráčka stále 101,31 eur/t, připlácí se také měsíční kompenzační příplatek za skladování ve výši 0,46 eur/t/měsíc.
Podle generálního sektretáře brněnské Plodinové burzy Karla Zezuly všechny obchodované komodity od posledního setkání makléřů před dvěma týdny zlevnily. Ceny se snížily od dvou do tří procent, u krmného hrachu až o 12 procent. Předposlední burzovní seance tohoto roku se projevila zvýšenými poptávkami, ale nízkou nabídkou zemědělských komodit, uvedl Zezula. U většiny komodit se ceny dostaly až pod úroveň před loňskou sklizní

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down