03.02.2005 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Investice do zpracování krůtího masa má otevřít dveře do řetězců

Jeden z největších producentů krůtího masa v tuzemsku Zemědělské obchodní družstvo Brniště na Českolipsku hodlá se svými produkty proniknout do obchodních řetězců. K tomu ji poslouží nová balicí linka, která je schopna balit jak ve vakuu, tak v ochranné atmosféře a prodlouží se tak trvanlivost výrobků. Kromě toho plánují vybudovat novou halu na porcování a balení masa, řekl obchodní ředitel Radek Bříza.

Nová balicí linka vyšla podnik na tři miliony korun, plánovaná hala na porcování a balení masa bude stát 200 až 300 milionů korun, dodal Bříza. Výrobky by podle něj měly získat také modernější design. Na pultech velkoprodejen se mají objevit pod nově zaregistrovanou značkou Prominent.
Zemědělské obchodní družstvo Brniště (ZOD) vzniklo v 60. letech spojením několika zemědělských družstev na Českolipsku. Už více než dvacet let se vedle běžné zemědělské činnosti specializuje na chov a zpracování krůt. Loni družstvo odchovalo 230 000 krůt, což představuje více než 2500 tun masa, sdělil Bříza. Na tržbách podniku se chov a zpracování krůt podílí zhruba z 55 procent.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down