30.08.2004 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jak se kontroluje kvalita obilí na intervenční nákup

Kdo se rozhodne prodat obilí z letošní sklizně na intervenční nákup, měl by také vědět, jak se ohlídá kvalita dodávaného zboží. Naskladňování bude podle pravidel Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) přítomen jeho zástupce, který zboží převezme až poté, co se přesvědčí, že celá partie vyhovuje požadavkům na množství a minimální kvalitu.

Z každé dílčí dodávky se odeberou vzorky a z nich se vytvoří reprezentativní vzorek, který bude rozhodující pro určení kvalitativních parametrů pro celou partii.
„Při přejímce se u dodávky provede dvojí laboratorní analýza souhrnného vzorku. S následně vystaveným protokolem musí souhlasit nejen kontrola SZIF, ale i skladovatel a nabízející. Pokud má posledně jmenovaný námitky, může do sedmi dnů požádat o rozhodčí analýzu. Tu provádí Zemědělský výzkumný ústav v Kroměříži,“ informovala mluvčí SZIF Jitka Sluková. Upozornila také, že fond toto přezkoumání zaplatí pouze tehdy, když se prokáže, že výsledná cena za dodané obilí bude vyšší než podle původního protokolu. „V opačném případě by musel rozhodčí analýzu zaplatit nabízející,“ doplnila.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down