11.12.2002 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jako modelový příklad sloužily mlékárny

Odbor životního prostředí Krajského úřadu kraje Vysočina zorganizoval v úterý 10. prosince, ve spolupráci s ministerstvy zemědělství a životního prostředí a s Výzkumným ústavem potravinářským Praha, modelové projednání žádost o integrované povolení (IPPC). Jako modelový příklad byly použity Jihlavské mlékárny a. s.

Projednání proběhlo v sídle kraje Vysočina a to za bohaté účasti zástupců státní správy, odborných svazů, zájmových sdružení, podnikatelů a výše zmíněných úřadů. Celkem se sešlo 52 hostů. „Modelové projednání mělo za cíl seznámit účastníky s procesem integrovaného povolení podle zákona, a to nejenom v obecné rovině, ale zejména v rovině reálného povolení žádosti,“ řekl Josef Klečanský z odboru životního prostředí.
V úvodu byl objasněn účel zákona o integrovaném povolení a uvedeny nástroje k jeho naplnění. „Jedním z nástrojů je integrované rozhodnutí, které zhodnocuje stav zařízení z hlediska nejlepší dostupné technologie a nahrazuje dříve vydávaná individuální povolení orgánů statní správy,“ vysvětlil Klečanský. Dále proběhlo vlastní projednání modelové žádosti Jihlavských mlékáren a. s., nad níž se velmi živě diskutovalo a padaly nejrůznější nápady a názory. „Podle slov přítomných hostů splnilo projednání svůj cíl, což mne velmi těší,“ uzavřel J. Klečanský.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down