Janota bude obhajovat post šéfa myslivců, proti němu kandiduje Straka

Současný předseda Českomoravské myslivecké jednoty (ČMMJ) Jiří Janota bude v sobotu obhajovat svůj post. Proti němu kandiduje Bohumil Straka, třetí kandidát Jiří Červenka stáhl svou kandidaturu ve středu. Nové předsednictvo bude mít mandát do roku 2025, volby budou kvůli koronaviru v elektronické podobě. Jednota plánuje výsledky vyhlásit až v pondělí, oznámili její zástupci.

Straka sdělil, že chce především zastavit úbytek členské základny, z jednoty podle něj za pět let odešlo několik tisíc lidí. Janota řekl, že svoje vize zveřejnil v mysliveckém tisku, jeho pozici členové znají. "Volba do vrcholného orgánu ČMMJ a dozorčí rady není volbou politickou, proto se k ní nebudu veřejně vyjadřovat. Své vize jsem sdělil členům organizace a členům sněmu prostřednictvím našich komunikačních kanálů," dodal.
Janota, bývalý šéf státního podniku Vojenské lesy a statky, je předsedou myslivecké jednoty od roku 2015, tehdy mu delegáti sjezdu dali přes 60 procent hlasů. Myslivci před ním neměli předsedu od května 2014, kdy z funkce odstoupil bývalý ministr zemědělství Jaroslav Palas (ČSSD).
Straka dnes dále sdělil, že své plány formuloval se svým týmem, kandiduje tak se dvěma kandidáty na místopředsedy - Petrem Zvolánkem a Kamilem Zahradníkem. "Je důležité zastavit pokles členské základny. A není to jenom o tom, že myslivci stárnou, měli bychom jít po vzoru včelařů a rybářů, kterým se počet členů daří zvyšovat," sdělil. Za poslední roky podle něj mnoho lidí z ČMMJ odešlo, vrátili by se ale, kdyby byl v jednotě lepší servis, dodal. Jednota nyní sdružuje téměř 55 000 členů v 80 okresních mysliveckých spolcích a v osmi zájmových klubech. Mimo jednotu je nyní podle Straky kolem 40 000 myslivců, z nichž ale někteří již podle něho nebudou aktivní. Novým myslivcům by chtěl mimo jiné nabídnout marketingové nabídky jako různé slevy apod.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down