21.03.2022 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarní cenu českých sládků získal jihočeský minipivovar Transformátor

Vítězem 14. ročníku Jarní ceny českých sládků na Zvíkově se dnes v nejprestižnější kategorii světlých ležáků stal ležák Garáž z jihočeského minipivovaru Transformátor. Celkem v patnácti kategoriích soutěžilo 134 pivovarů s 574 vzorky piv. Sdělila to mediální zástupkyně Českomoravského svazu minipivovarů Tereza Melišová. Soutěž je určena pro minipivovary, výzkumné a školní pivovary a jejich pivní vzorky.

"I přes problémy, se kterými se náš obor poslední dva roky potýkal, se do soutěže přihlásil vysoký počet pivovarů, s velkým počtem vzorků. Aby bylo možné všechny vzorky zhodnotit, je akce již tradičně dvoudenní, a aby byla kvalitní a rychlá, pracuje na ní v zákulisí více než 20 lidí," uvedl prezident Českomoravského svazu minipivovarů Michal Voldřich.

Piva hodnotilo 80 degustátorů v deseti základních degustačních komisích a čtyřech finálových komisích. Hodnotí konsensuálně. Musí se dohodnout, které pivo je natolik dobré a kvalitní, aby postoupilo do dalšího kola. Stejně tak se musí na závěr dohodnout, které pivo zvítězí. "Na letošním ročníku jsme měli velmi málo piv, které by neodpovídaly standardům, vzorky byly velmi kvalitní a vyrovnané," podotkl Voldřich.

Protože se jedná o soutěž českých sládků, jsou přednostně zařazeny typicky české kategorie. Mezi českými světlými ležáky ovládl minipivovar Transformátor první i druhé místo. Nejlepším polotmavým ležákem se stala Bedřichova jedenáctka polotmavá z minipivovaru Veselka Litomyšl. Z tmavých ležáků degustátorům nejvíce chutnala dvanáctka Pozitron z pivovaru Volt. Nejlepší světlé pivo výčepní je podle výsledků Bad Flash Desítka z pivovaru Bad Flash Beers.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down