Jarní etapu mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc navštívilo 46 tisíc lidí

Letošní jarní etapu mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc, která dnes skončila, během čtyř dnů navštívilo více než 46 000 lidí. Uvedl to mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček. Návštěvnost jarní výstavy, která se uskutečnila kvůli protikoronavirovým opatřením po dvouleté pauze, byla zhruba o 19 tisíc nižší než v roce 2019. Letošní jarní Flora nesla podtitul Květy a světy, tématem hlavní expozice byl koloběh života rostlin. Areál výstaviště po dobu výstavy zdobily desítky tisíc květin.

Konání Flory se projevilo během uplynulých čtyř dnů i na zaplněných ulicích a parkovištích Olomouce. Největší návštěvnosti se přehlídka těšila v sobotu, kdy ji doprovázelo slunečné počasí. "Údaj o počtu návštěvníků není ještě konečný, čekáme na celkové vyhodnocení prodeje on-line vstupenek. V každém případě je možné říci, že návštěvnost ovlivnilo nedělní deštivé počasí," doplnil Poláček.

Hlavní expozice v pavilonu A připomněla návštěvníkům život rostliny od zrodu semene přes kvetení až po zánik. Expozici zdobila fontána, do které se v pravidelných intervalech nořil kruh s rostlinami. K vidění byly i méně známé exotické rostliny a vzácné orchideje. Pod hlavní expozicí letošní výstavy Flora Olomouc byly podepsány krajinářská architektka a designérka Barbora Trundová a Jana Trundová. Do pavilonu A vložily podle svých slov vzdušnou a minimalistickou architekturu. "Naším cílem bylo vytvořit působivý nový svět, v němž květiny a jednotlivá floristická aranžmá co nejvíce vyniknou," popsaly autorky pro Výstaviště Flora Olomouc.

V pavilonu A kromě hlavní expozice byla připravena také prezentace Českého zahrádkářského svazu pojmenovaná Z minulosti do budoucnosti. Pavilon E byl zase zasvěcen kolekci bonsají z tisů, jejichž stáří se pohybuje od 100 do 600 let.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down