Jarní etapu výstavy květin Flora Olomouc navštívilo téměř 53 tisíc lidí

Čtyřdenní jarní etapu mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc, která skončila dnes vpodvečer, navštívilo podle pořadatelů téměř 53 tisíc lidí. Uvedl to mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček. Letošní návštěvnost byla proti loňskému roku vyšší, tehdy si svátek květin nenechalo ujít přibližně 50 tisíc návštěvníků; svou roli hrálo o tomto víkendu také slunečné počasí.

"Fakt, že na letošní jarní výstavu Flora Olomouc dorazilo více lidí než v loňském roce nás samozřejmě velmi potěšil. Všem návštěvníkům děkujeme, že k nám na Výstaviště Flora dorazili. Jejich zvyšující se zájem je pro nás velkým závazkem udržet kvalitu olomouckých květinových a zahradnických výstav a také nadále pracovat na jejich dalším zlepšení a rozvoji," uvedl mluvčí výstaviště.

O velkém zájmu návštěvníků svědčil uplynulý víkend i velký pohyb lidí ve městě. Zástupci olomoucké městské policie již v sobotu kolem poledne nabádali návštěvníky, aby svá vozidla ponechali v okrajových částech města. Parkoviště v centru Olomouce byla plná.

Letošní hlavní expozici pojmenovanou Království barev vévodil majestátní pětimetrový trůn, k vidění bylo téměř 25 tisíc pestrobarevných květin i tajemný kruh menhirů. Expozici připravila floristka Klára Franc Vavříková. Dalších 1800 metrů čtverečních květinových záhonů přichystali zahradníci výstaviště před pavilony A, E, G a H a také v botanické zahradě. Dohromady na těchto plochách vysázeli 42 tisíc jarních cibulovin.

Do Olomouce zamířili lidé také na zahradnické trhy, které jarní etapu Flory Olomouc tradičně doprovázely. Trhy v areálu výstaviště nabízely sortiment rostlin, zahrádkářských potřeb, nářadí pro kutily i domácích potřeb. Jarní etapy výstavy se zúčastnilo více než 250 prodejců.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down