06.03.2009 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarní Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc bude ve dnech 23. až 26. dubna 2009 patřit jarní etapě zahradnické výstavy FLORA OLOMOUC – největší a nejstarší květinové akce v České republice, tradičně doprovázené jarními zahradnickými trhy. S nabídkou květin, okrasných rostlin, dřevin a zahradnických potřeb se představí nejen domácí firmy a pěstitelé, ale i hosté ze zahraničí – Rakouska, Thajska, Švýcarska, Slovenska a Polska. Informovala o tom Zuzana Studená z Výstaviště Flora Olomouc.

Hlavní expozice v největším výstavním pavilonu A se podle ní promění na Květinové šapitó - neobvyklou květinovou manéž s klauny, cirkusovými koňmi, balerínami, provazovými žebříky či „ohnivým“ kruhem. Pestrou nabídku obohatí velká expozice Svazu květinářů a floristů ČR, Zahradnictví města Vídně, speciální přehlídka orchidejí Thajského království, expozice švýcarského Lucernu - partnerského města Olomouce a mnohé další květiny a okrasné dřeviny českých i zahraničních firem.  Na galerii pavilonu A se představí účastníci soutěže v aranžování květin, letos na inspirativní téma „Den matek“ s vypichovanými květinovými srdci, vázanými kyticemi pro maminku a hrnkovými květinami v dárkové úpravě. Návštěvníky jistě potěší i speciální přehlídka rostlin pro zimní zahrady, která představí vhodný sortiment - citrusy, pokojové a subtropické rostliny a nabídne i poradenskou službu, a také expozice japonské zahrady, spojená s výstavou zajímavých fotografií zahradní architektury. Pavilon E bude tradičně zcela vyhrazen rozsáhlé expozici Českého zahrádkářského svazu se sbírkami kaktusů a sukulentů, bonsají, skalniček, jarních cibulovin, balkónových rostlin, květinovými aranžmá a speciální přehlídkou širokého sortimentu macešek. V exteriérech výstaviště vykvetou opět tisíce tulipánů pestrých barev a tvarů, ve Smetanových sadech návštěvníky potěší také jezírko s fontánou a příjemným posezením mezi výsadbami trvalek a okrasných travin. Součástí bude i veletrh zahradní mechanizace Hortifarm. 
Součástí výstavy jsou také volné prohlídky čtyř sbírkových skleníků v areálu výstaviště, sousední botanické zahrady Univerzity Palackého s novou naučnou stezkou Za dřevinami tří kontinentů a bezplatný vstup do Botanické zahrady Výstaviště Flora v nedalekých Bezručových sadech s expozicí nízkých barevných dřevin na koruně historického tereziánského opevnění města. Pro návštěvnickou veřejnost bude areál výstaviště otevřen denně od 9 do 18 hodin.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down