25.04.2016 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarní Floru Olomouc navštívilo přes 60 tisíc lidí

Více než 60 tisíc lidí zavítalo na čtyřdenní jarní etapu mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc, která včera skončila na Výstavišti Flora Olomouc. Návštěvnost 37. ročníku jarní výstavy byla zhruba stejná jako loni, řekl mluvčí Výstaviště Flora Adam Fritscher.

Letošní jarní Flora byla zasvěcena Karlu IV., který se výrazně zasadil o rozvoj sadařství a zahradnictví na území Česka. Organizátoři největší a nejstarší tuzemské přehlídky květin chtěli návštěvníkům připomenout 700. výroční narození tohoto významného českého panovníka. Ústřední expozice jarní etapy výstavy květin Flora proto měla název Karel IV. - Otec vlasti. Hlavním pavilonem A , ve kterém byly instalovány velké pohyblivé figuríny včetně Karla IV., od čtvrtečního otevření zněla hudba z muzikálu Noc na Karlštejně. Lidé si mohli prohlédnout stylizovaná nádvoří či reprezentační sál s červeným kobercem, pódium s trůnem a královskou korunou, alchymistickou laboratoř, klenotnici s korunovačními klenoty nebo zbrojnice s krčmou. Součástí všech expozic byla bohatá květinová výzdoba.

Součástí přehlídky byla expozice Svazu květinářů a floristů ČR, Českého zahrádkářského svazu či Svazu školkařů ČR. V pavilonu C byl Karel IV. prostřednictvím interaktivní výstavky představen jako evropský průkopník šlechtění a pěstování, který se zasloužil o rozkvět vinařství. Kromě vína podporoval i výsadbu chmele a stál u zrodu sadařství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down