09.03.2004 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarní výlovy na Třeboňsku začnou kvůli chladu později

Jarní výlovy třeboňských rybníků začnou kvůli chladnému počasí o něco později, než bylo původně plánováno. Řekl to výrobní ředitel a.s. Rybářství Třeboň Josef Malecha. Výlovy obvykle začínají v polovině března, ale letos se zřejmě začne lovit o dva týdny později.

Zpoždění však podle Malechy nepřinese žádné větší potíže a v sítích skončí stejně jako loni zhruba 200 tun tržních ryb. Největší tuzemský producent sladkovodních ryb plánuje z velkých rybníků pouze výlov Opatovického rybníku. Rybářství Třeboň, které exportuje kolem 70 procent produkce, loni vylovilo asi 2700 tun ryb. Jejich prodej zajišťuje firma Fish Market, která prodává také ryby z Rybářství Tábor a Rybnikářství Hluboká. Na tyto podniky připadá přibližně třetina celorepublikové produkce tržních ryb.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down