28.04.2014 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarní výstava Floria v Kroměříži ukáže kvetoucí cibuloviny

Kroměřížské výstaviště Floria v sobotu zahájí jarní etapu letošního 38. ročníku stejnojmenných zahrádkářských výstav. Bude zaměřena především na cibuloviny. Návštěvníci budou moci například obdivovat expozici kvetoucích narcisů, kosatců, tulipánů či lilií. Lidé si také budou moci koupit rostliny od skalniček až po vzrostlé stromy, řekla manažerka výstavy Hana Králová.

Více než 200 vystavovatelů z celé země představí široký sortiment zahradních rostlin okrasných a užitkových a také poradí, jak je pěstovat. Chybět tradičně nebudou zeleninové přísady, různé druhy skalniček, trvalek a bylin, které doplní okrasné dřeviny i ovocné stromky osvědčených i nových odrůd. Prodejci budou nabízet také chovatelské a zahradnické potřeby, zahradní keramiku, skleníky, pergoly a zahradní nábytek.
Návštěvníkům se otevřou brány dvou krytých hal, z nichž jedna je určena pro zmíněnou výstavu řezaných květů jarních cibulovin. Rovněž na ně čeká přes 20 000 metrů čtverečních venkovních výstavních a prodejních ploch pod přístřešky. Připraven je i doprovodný program, například soutěž mladých zahrádkářů v aranžování a vázání květin.
Výstava potrvá do neděle 11. května. Otevřeno bude denně od 09:00 do 17:00. Základní vstupné je 80 korun na osobu, děti do deseti let mají vstup zdarma. Pro rodiny je připraveno zvýhodněné jednodenní vstupné 200 korun. "Slevy na vstupném máme připraveny i pro členy zahrádkářských svazů či pro seniory," doplnila Králová.
Výstaviště Floria, pojmenované po tradičních pěstitelských přehlídkách dříve konaných ve Věžkách na Kroměřížsku, hostilo jako první podzimní verzi těchto výstav v roce 2012. Letošní 38. ročník výstav Floria pokračuje letní etapou od 21. do 24. srpna a skončí podzimní konanou 9. až 12. října.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down