Jaro ve znamení Jízd zručnosti

Součástí oblastního kola jízdy zručnosti pořádané Střední zemědělskou školou v Poděbradech nebylo jen samotné soutěžení, ale diváci i soutěžící se během dne mohli seznámit s novou a historickou zemědělskou technikou. Akce neoslovila pouze žáky školy, u soutěžní trati se zastavilo od několika tříd školek po kolemjdoucí občany.

Novou zemědělskou techniku představily podniky Agrozetcentrum Hronětice, Barták MF a Pekass. Ze slov zástupců firem vyplynulo, že dnešní nabídku účasti na jízdách zručnosti s potěšením přijali. Jejich cílem bylo představit firmy a svůj sortiment mladým zemědělcům a touto formou účastníkům sdělit, čím mohou být zemědělcům užiteční.
Během dne nás ředitel Ing. Jiří Husa provedl po škole a podrobně jí představil. V současnosti školu navštěvuje 312 žáků, z toho větší část studuje čtyřletý maturitní obor agropodnikání a zbývající část maturitní obor veřejnoprávní činnost. Škola disponuje vlastním internátem, kde jsou ubytováni studenti z větších vzdáleností. Pro doplnění kapacity je využíván i jinými školami. Pro potřeby žáků i cizích strávníků funguje ve škole jídelna s celodenním provozem.
Poděbradská škola spolupracuje s celou řadou zahraničních zemědělských škol a žáci mají možnost na některých z nich vykonávat i zahraniční praxe. Pro výuku tuzemské praxe slouží vlastní školní statek o výměře 260 ha. Zde již od roku 1992 fungují pracoviště, jejichž činnost v průběhu celého roku zajišťují studenti. Zajímavostí je určitě i vlastní malovýrobna sýra, kde si sami žáci mohou prakticky vyzkoušet technologii jeho výroby. Za povšimnutí stojí určitě i dobře vybavené učebny výpočetní techniky a objemná knihovna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *