06.11.2007 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jednají o vstupu do agrární komory

Představitelé Potravinářské komory ČR (PK) jednají o vstupu do Agrární komory ČR (AK). Agrowebu to potvrdil prezident PK Miroslav Toman s tím, že členství v AK by měla PK získat do konce roku.

„Nejde o to, zda máme vždy shodné názory, ale o to, abychom své názory mohli zemědělcům prezentovat na oficiálním foru a ne přes média či vystoupení na různých shromážděních. Máme společný zájem na tom, aby fungovala celá vertikála, a pro výměnu názorů si musíme vytvořit prostor,“ řekl Toman s tím, že PK se chce spolupodílet na práci v odborných komisích či komoditních radách agrární komory
„Já osobně to vítám a jsem přesvědčen, že by se tak otupilo mnoho hrotů a posílilo by to obě organizace. Myslím že s nástupem nového vedení PK se vzájemná spolupráce výrazně zlepšila takže vstup PK do AK by byl přirozeným vyústěním,“ řekl k tomu prezident AK Jan Veleba. Pro potravinářskou komoru je podle něj agrární komora cenná také tím, že je ustavena ze zákona a má tedy určitou váhu. „Hlavní spolupráci vidím ve společné politice trhu, protože naším hlavním styčným bodem je účast na potravinové vertikále, kde jsou dosud často stanoviska potravinářské a agrární komory diametrálně odlišná,“ řekl Veleba.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down