03.10.2005 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jednali o panonské oblasti

Bruselští úředníci posuzovali návrhy sítí chráněných stanovišť ohrožených druhů Natura v panonské oblasti, které předložila ČR, Slovensko a Maďarsko. Panonská oblast zahrnuje větší část Jihomoravského kraje. Ministersto životního prostředí v ní navrhlo zřídit 107 evropsky významných lokalit (v celé ČR jich má být přes 800). Podle mluvčí českého ministerstva životného prostředí Karolíny Šůlové dopadlo hodnocení pro ČR nejlépe. Bruselští úředníci chtějí po nás nejméně doplnění, a to pouze o drobnosti.

Až všechny členské státy doplní své národní seznamy, Evropská komise oficiálně schválí takzvaný evropský seznam pro panonskou biogeografickou oblast. Od té doby budou muset státy zajistit do šesti let jejich ochranu, pokud tak neučiní, budou jim hrozit sankce. Stejně bude EU postupovat i při schvalování zbylých oblastí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down