28.02.2005 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jednání maďarských zemědělců s vládou ztroskotala

Jednání zástupců maďarského svazu zemědělských sdružení s představiteli ministerstva zemědělství o vyplácení dotací pro farmáře skončilo uplynulý víkend bez dohody. Vláda a ministerstvo zemědělství se zemědělci následně kvůli pokračujícím protestům přerušily jednání. Farmáři se však nechali slyšet, že traktory nepošlou domů, dokud se jim nepodaří dosáhnout uspokojivého řešení svých požadavků obsažených v petici, kterou kabinetu předali v úterý.

Maďarští zemědělci demonstrují v Budapešti už od úterka a požadují urychlené vyplácení údajně bezdůvodně zadržovaných dotací Evropské unie a přijetí zákonů, které by upravovaly pravidla zemědělské produkce.
Předseda vládní Maďarské socialistické strany István Hiller v sobostu na tiskové konferenci v Budapešti řekl, že farmářská demonstrace je akcí krajní pravice a proto souhlasí s rozhodnutím ministerstva zemědělství přerušit jednání s protestujícími. Opozice toto rozhodnutí naopak ostře kritizovala. Antal Ragán z nejvlivnější pravicové strany Fidesz na tiskové konferenci vyzval vládu, aby přestala s urážkami farmářů a místo toho jasně vysvětlila, kde v rozpočtu figuruje suma na uspokojení jejich oprávněných požadavků. Podle pravice je rozhodnutí přerušit jednání ze strany vlády nezodpovědné a bude mít vážné následky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down