23.02.2009 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jednička mezi českými pivy ve světě

Plzeňský Prazdroj prodal loni v zahraničí téměř 1,8 milionu hektolitrů piva Velkopopovický Kozel, což bylo meziročně o 5,6 procenta více. Jeho licenční výroba v cizině se zvýšila o pět procent na 1,7 milionu hl. Kozel tak potvrdil pozici nejprodávanějšího českého piva v zahraničí, sdělil manažer této značky Luděk Baumruk.

Podle něj se tak prokazuje jeho kvalita a přínos marketingové a distribuční podpory skupiny SABMiller (vlastníka Prazdroje) ve světě. Díky tomu například v Rusku české pivo velmi úspěšně konkuruje místním i dováženým pivům v prémiovém segmentu. Přímý vývoz velkopopovického piva z ČR činil loni téměř 100 tisíc hl. Nejvíce vzrostl export na Ukrajinu, a to o 79 procent, do Běloruska o 37 procent, Izraele o 35 pct. Nejsilnějším trhem je stále Finsko, kde se ho loni prodalo 38 tisíc hl, meziročně o 21 procent více. Kozel se nyní prodává ve 24 zemích světa včetně Austrálie, Hondurasu a zakavkazských republik.
Kromě ČR vyrábí Prazdroj kozla na Slovensku v Šariši, v budapešťském pivovaru Dreher a nejvíce v ruské Kaluze, 120 km jižně od Moskvy. Tam chce letos zahájit výrobu černého kozla. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down