04.03.2008 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jednodušší značení potravin pro zvířata

Evropská komise hodlá zásadně zjednodušit současná pravidla pro označování a marketing krmiv a potravin pro domácí zvířata. Současně však zdůrazňuje, že úpravy nebudou znamenat snížení ochrany zdraví zvířat či lidí.

Místo současného nepřehledného a navzájem se překrývajícího souboru několika směrnic a dalších asi pěti desítek jejich doplňků a vysvětlení by tuto věc mělo v budoucnu pokrývat jedno nařízení.
Živočišná výroba v členských zemích, která představuje téměř polovinu unijní zemědělské produkce, by tím měla zvýšit svou konkurenceschopnost. Odstraní se totiž některá už nepotřebná opatření. Úpravy by měly běžným lidem zjednodušit orientaci v popiscích obsahu výrobků pro zvířata. Na obalech pro drobné chovatele by už nemusely být tak podrobné informace o obsahu, které potřebují zemědělci u výrobků pro velkochovy. Nicméně měl by zde být uveden telefon, na který si lidé budou moci zavolat o informací, pokud si to budou přát.
O návrhu nyní budou rozhodovat členské země a Evropský parlament. Pokud ho přijmou, pak toto nařízení vstoupí v platnost 20 dní poté, co vyjde v oficiálním úředním rejstříku. Členské země by nicméně měly mít ještě roční přechodné období, aby mohly opatření zapracovat.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down