16.08.2000 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jesenická mlékárna vloni výrazně zvýšila zisk

Akciová společnost Jesenické mlékárny, výrobce tvrdých sýrů a kysaných mléčných výrobků, oznámila za loňský rok podle auditovaných čísel výrazný meziroční nárůst čistého zisku na šest miliónů korun ze 197.000 korun v roce 1998.

Tržby společnosti v loňském roce roce meziročně vzrostly přibližně o pět procent na 663 milonů korun z předloňských téměř 631 milionu korun. Jesenické mlékárny, které provozují dva závody v Bruntálu a Jeseníku, loni zpracovaly o 7,8 procenta mléka více než rok dříve.
Výroba tvrdých sýrů loni v Jesenických mlékárnách vzrostla
o 28 procent, výroba jogurtů byla vyšší o 160 procent a produkce kysaných mléčných výrobků byla o pět procent více než v roce 1998. Jesenické mlékárny loni zvýšily také výrobui másla o 28 procent a produkci tvarohu o 32 procenta. Výroba konzumního mléka naopak loni poklesla o 30 procent.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down