14.09.2000 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jihočeši odmítli platit

Představenstvo Jihočeských mlékáren (JčM) dnes zásadně odmítlo názor Rady bývalého Státního fondu tržní regulace, že firma v loňském čtvrtém čtvrtletí neoprávněně čerpala subvence na vývoz přebytků, a odmítlo se i podřídit podepsání splátkového kalendáře na sankce, které činí kolem 100 milionů korun. Potvrdil to generální ředitel JčM Milan Teplý.

"Splátkový kalendář je účelový, předjímá možnost dalších sankcí vůči JčM, a proto ho odmítáme. Očekáváme, že se fond bude vrácení subvence domáhat žalobou," prohlásil Teplý. Podle něj se představenstvo shodlo na tom, že JčM dodrží do konce letošního roku všechny hospodářské smlouvy uzavřené se zemědělci, a to co do množství i ceny nakupovaného mléka. To se týká i smluv na dodávky obalových materiálů a také dodávek zboží z JčM na export. Navíc představenstvo ředitele pověřilo, aby vytvořil podmínky pro právní uplatnění nároků JčM na subvence za třetí čtvrtletí roku 1999, kdy společnost uspěla ve výběrovém řízení, ale nakonec byla z regulace trhu s mlékem vyřazena. Teplý má také připravit podnikatelský plán firmy pro případ, že by nečerpala žádnou státní podporu na vývoz.To by postihlo exportně zaměřené závody ve Strakonicích a Prachaticích a znamenalo by to zřejmě omezení nákupu mléka.
Teplý míní, že sankce vůči JčM jsou bezprecedentním pokusem o ovládnutí společnosti minoritním akcionářem, pravděpodobně Podpůrným a garančníma rolnickým a lesnickým fondem, který vlastní přes 36 procent akcií JčM.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down