26.02.2007 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jihočeská Madeta počítá ztráty

Společnosti Madeta způsobila údajně závadná Niva Pilos, v níž v prodejnách Lidl na Slovensku objevili tamní hygienici listerii, škodu na neodebraných výrobcích téměř 40 milionů korun. Uvedl to minulý týden ředitel Madety Milan Teplý.

Lidl následně sýr stáhl z českých i slovenských obchodů a prodávat sýr od Madety přestala i slovenská divize řetězce Ahold, který provozuje prodejny Hypernova a Albert. Čeští veterináři sice nezjistili v sýru z doby dodávky na Slovensko žádný nadlimitní výskyt nebezpečné bakterie, firmy ale okamžitě přestaly od Madety odebírat zboží. Nyní se odběratelé opět vracejí a společnost chce podat kvůli poškození dobrého jména žalobu, řekl Teplý.
"Objednávky už stoupají, mají vzrůstající trend u všech sítí. Řetězce objednávají téměř 80 procent toho, co dříve. Opadá trochu hysterie z listerie," uvedl Teplý. Kromě škody na neodebraném zboží vyčísluje Madeta také výši poškození dobrého jména společnosti, podle Teplého jde o téměř astronomickou částku. Výši ale neupřesnil.
"Příští týden se rozhodneme, jestli zažalujeme slovenské hygieniky a popřípadě obchodní síť Lidl," uvedl Teplý. Dodal, že za nařčením Madety byl úmysl společnost poškodit a podle právních zástupců společnosti má Madeta šanci spor vyhrát.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down