29.10.2007 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jihočeské Madetě loni poklesly tržby

Madetě, největší mlékárenské společnosti u nás, klesly loni konsolidované tržby za prodej zboží a vlastních výrobků asi o 13 procent na 6,61 miliardy korun. Uvádí se to ve výroční zprávě uložené ve Sbírce listin.

Čistý zisk skupiny se snížil zhruba o 13 milionů na 137 milionů korun. "Závěrečný účet byl tvořen za velmi nepříznivých podmínek podnikatelského prostředí jak na tuzemském trhu, tak i v oblasti exportu," uvedl ve výroční zprávě mateřské Madety generální ředitel a předseda představenstva Milan Teplý. Výrazně se podle zprávy snížila obchodní marže. Zatímco předloni dosáhla 1,32 miliardy korun, v minulém roce to bylo jen 97,3 milionu korun.
Mlékárenská výroba se na loňských výnosech 6,611 miliardy korun podílela z 82,5 procenta, konkrétně to bylo 5,45 miliardy korun. Přes čtyři miliardy korun, meziročně o téměř 700 milionů více, získal podnik za prodej výrobků a služeb v tuzemsku. Zbylou čtvrtinu tvořil export, který vzrostl o osm procent na 1,43 miliardy korun.
Madeta loni vykoupila 420,7 milionu litrů mléka, oproti předchozímu roku o 2,2 milionu litrů méně. Na trh podnik uvedl 34 nových výrobků. Předloni svou nabídku obohatil o 31 dalších produktů.
Madeta s osmi závody zpracuje denně 1,5 milionu litrů mléka, za rok je to pětina veškeré domácí produkce.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down