05.09.2000 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jihočeské mlékárny se chtějí soudit

Jihočeské mlékárny odmítají, že by zásadně porušily podmínky systému regulace trhu s mlékem, jak tvrdí Rada Státního fondu tržní regulace s poukazem na šetření Nejvyššího kontrolního úřadu, a hodlají předat věc k posouzení soudu. Potvrdil to ředitel mlékáren Milan Teplý.

Jihočeské mlékárny by měly podle Rady fondu vrátit zhruba 97,5 milionu korun (za neoprávněně čerpanou subvenci na vývoz mlékárenských výrobků ve čtvrtém čtvrtletí 1999 asi75,5 milionu korun a navíc skoro 20 milionů korun jako pokutu). "Proti rozhodnutí SFTR, které vychází z neadekvátního posouzení situace, se nejprve odvoláme k tomuto orgánu. Potom chci představenstvu navrhnout, abychom vše předali soudu. Rozhodnutí soudu samozřejmě přijmeme," řekl Teplý.
Prohlásil také, že tento postup podporují i dodavatelé - zástupci Mlékařských hospodářských družstev Střed a Jih, okresních agrárních komor jižních Čech i Asociace soukromých zemědělců v regionu. "Závazky Jihočeských mlékáren, vyplývající z kupních smluv o dodávkách syrového kravského mléka a jejich dodatků prorok 1999, jsou vyrovnány. Doporučujeme, aby rozhodnutí Rady SFTR posoudil nezávislý orgán a aby do té doby byla respektována presumpce neviny Jihočeských mlékáren, a to i při průběžném poskytování vývozních subvencí," uvedli představitelé družstev ve svém prohlášení.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down