Jihočeské zemědělské muzeum v Netěchovicích bylo otevřeno

V pátek 10. dubna bylo otevřeno Jihočeské zemědělské muzeum v Nětěchovicích nedaleko Týna nad Vltavou. Stalo se tak pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a za přítomnosti radní Jihočeského kraje Hany Rodinové a dalších hostí. Jak týdeník Zemědělec informoval předseda správní rady muzea Jiří Netík, který také slavnostně přestřihl pásku, projekt byl spolufinancován z Regionálního operačního programu Jihozápad. A jeho náklady se zatím pohybovaly kolem deseti milionů korun.

Smyslem projektu bylo rekonstruovat objekt bývalé zemědělské usedlosti, která se nachází v obci Netěchovice pro kulturní účely v návaznosti na cestovní ruch. Snahou je, aby areál statku byl využit pro provoz muzea zemědělské techniky při zachování kulturně historické hodnoty a charakteru, čímž by mělo dojít ke zvýšení atraktivity místa a k rozvoji partnerské spolupráce.

Partneři projektu jsou MAS VLTAVA, o.s. Občanský sdružení POMOC Týn nad Vltavou, Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, České Budějovice, Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a IN REGIO, o.p.s.

Podle internetových stránek muzea je zatím vstupné dobrovolné a otevřeno je podle telefonické dohody. Před návštěvou je proto třeba telefonicky se domluvit se na konkrétním čase.

Podle Netíka muzeum je expozice zaměřena především na rodiny s dětmi a představuje několik tisíc historických exponátů. „Naše muzeum se úspěšně zařadí do celé sítě muzeí v regionu a jeho návštěvník si tak bude mít možnost naplánovat, co všechno bude chtít navštívit například v rámci výletu na kolech nebo koních. Přímo u muzea se totiž nachází oficiální hipozastavení na trase jihočeských hipostezek,“ uvedl Netík.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down