Jihočeské zemědělské podniky nabízí Ukrajincům 80 volných míst

Jihočeské zemědělské podniky nabízí asi 80 volných míst, které by mohli využít uprchlíci z Ukrajiny. Volné pozice jsou hlavně v živočišné výrobě. Ne všechny ale mohou ukrajinské ženy využít, protože jde často o fyzicky náročnou práci. Na dotaz to řekla ředitelka jihočeské agrární komory Hana Šťastná. Jihočeští zemědělci pomáhají i jinak, třeba Řeznictví a uzenářství Dědouch dodává denně až 350 obložených housek do krajského krizového centra za nákladové ceny.

Nabídku pracovních míst zmapovala jihočeská agrární komora. "Chceme pomáhat uprchlíkům z Ukrajiny. Máme v databázi asi osm desítek pracovních míst, především v živočišné výrobě. Je poptávka po traktoristech, po dojičkách, ale i po pracovnících v rybářství a lesnictví. Většina zemědělských podniků, které poptávají pracovníky, nabízí i ubytování. Některé sice nenabízí práci, ale ubytování, čehož si velmi vážíme," řekla ředitelka.
Některé firmy se ani do mapování nezapojily, protože již před válkou u nich pracovali Ukrajinci. Teď tak pomáhají s ubytováním jejich rodinám, nabízí i práci. "Potenciál nabídek je značně limitovaný tím, že sem přicházejí především ženy a děti, a práce v zemědělské prvovýrobě je poměrně náročná, směnová. Ale věříme, že i kdybychom pomohli pár desítkám těchto potřebných lidí, tak to bude mít smysl," řekla Šťastná.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down