Jihočeský kraj vytvoří pro místní zemědělce virtuální tržiště potravin

Jihočeský kraj od září spustí virtuální tržiště potravin. Prostřednictvím internetu na něm budou moci střední školy nakupovat produkty do jídelen od místních zemědělců. V budoucnosti by kraj rád elektronické tržiště nabídnul i dalším městům nebo jiným institucím. Projektem chce zajistit lokální a čerstvé výrobky pro kupující a podpořit místní zemědělce. Novinářům to dnes řekl jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).

"Malí farmáři a malí producenti mají často problém s tím se prosadit na trhu, protože velké řetězce na ně vytváří tlak, aby to prodali za co nejnižší cenu. My jsme chtěli vytvořit prostředí, které bych přirovnal k tomu starému tržišti, kam si naše babičky chodily nakupovat nejčerstvější zboží, které pocházelo od lokálního producenta," uvedl Kuba.
Dodal, že projekt zahájí střední školy, které kraj zřizuje. Na jihu Čech jich je přibližně 120 a chodí do nich téměř 19 000 studentů. "Všichni chceme, aby naše děti jedly co možná nejzdravější produkty. Tento projekt tomu může pomoci," uvedl Kuba. Podle něj má virtuální tržiště další přednosti. "Například tím snížíme uhlíkovou stopu, protože chceme využívat lokální potraviny, a ne dotované produkty, které k nám do republiky cestují tisíce kilometrů," řekl jihočeský hejtman.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down