Jihočeský vodárenský svaz prodal loni méně vody, i kvůli covidu

Spotřeba pitné vody, kterou dodává Jihočeský vodárenský svaz (JVS) městům a obcím, klesla loni meziročně o více než 300 000 metrů krychlových na 15,8 milionu metrů krychlových. Dodávky klesly po čtyřech letech pod 16 milionů metrů krychlových. Nižší dodávky ovlivnila mírná zima i koronavirus. Tržby tak klesly o více než šest milionů Kč. Sdělil to mediální zástupce JVS Zdeněk Zuntych.

Jihočeská vodárenská soustava měří přes 550 kilometrů, vodu z ní pije a používá na 400 000 Jihočechů, víc než polovina obyvatel kraje. JVS je největším producentem pitné vody na jihu Čech.
Nižší prodeje mají víc důvodů. "Mírná zima a příznivé dešťové srážky udržely a naplnily studny, což se na odběrech pitné vody ze soustavy vždy projeví. Nejen u jednotlivců, ale i měst. Třeba Prachatice měly větší množství vody z vlastních pramenišť, a proto od nás nakoupily méně vody. A celé to podtrhla covidová pandemie, která na celý rok přerušila provoz hotelů, restaurací, škol, fitness, omezila průmyslovou výrobu a lidi poslala na home office," řekl provozní náměstek JVS František Rytíř.
Pro svaz znamená pokles odběrů nižší tržby o více než šest milionů Kč. Všechny příjmy z prodeje vody, mimo provozních nákladů, dává JVS zpět do oprav a investic.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down