Jihočeským pivovarům vzrostl díky počasí výstav

Některým jihočeským pivovarům vzrostl za duben a první polovinu května výstav díky vysokým teplotám o desítky procent. Patří k nim pivovary Samson, Dudák i Regent.

Pivovar Samson v Českých Budějovicích, který patří do brazilsko-belgické skupiny AB InBev, zaznamenal v dubnu meziročně vyšší výstav o 39 procent. "Dubnový výstav nám udělal radost. Do lahví jsme v dubnu stočili o 36 procent piva více než před rokem. Zaznamenali jsme i nárůst výstavu u sudového piva. Očekáváme zvýšený zájem o naše pivo také během letních prázdnin. Loni v srpnu jsme zaznamenali meziročně více než dvojnásobný nárůst prodejů v tuzemsku," řekl ředitel pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.
Třeboňský pivovar Regent ze skupiny Stasek má za prvních šestnáct květnových dní meziroční nárůst výstavu téměř o 30 procent, uvedl sládek Jaromír Čeleda. Poptávka rostla i v dubnu. "Zejména je to poznat na sudovém pivu tuzemském, tam to ukazuje situaci okamžitě, ale celkově je poptávka po pivu větší. Frčelo Třeboňské pivo, které má 4,6 procenta alkoholu. Myslím si, že nárůst daný okamžitou spotřebou v místech je (za duben) meziročně proti stejnému období loňského roku určitě více než desetiprocentní," řekl Čeleda.
Strakonický Dudák, jediný český pivovar ve vlastnictví města, má za duben meziroční nárůst o 18 procent. Více se prodalo lahvového, sudového, hlavně desítky a jedenáctistupňového Dudáka, což jsou nejprodávanější piva celkově. Uvedl to manažer kvality pivovaru Vlastimil Matej. "Během května pak s otevřením kempů narůstá obliba piv Otavský zlatý a Klostermann. Pro letošní rok máme připravený především výroční světlý ležák Klostermann, který obsahuje extra vysoký podíl světoznámého chmele Žateckého poloraného červeňáku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down