Jihočeští rybáři změnili pstruhové revíry

Jihočeští rybáři změnili před nadcházející sezonou dva pstruhové revíry na mimopstruhové. Jde o říční lokality na Malši u Kaplice a Vltavě u Českých Budějovic. Pstruhová sezona začíná ve čtvrtek a potrvá do konce listopadu. Rybáři při ní mohou lovit i zhruba 9000 kilogramů nově vysazených pstruhů duhových. Novinářům to řekli zástupci jihočeského územního svazu Českého rybářského svazu.

"Dva zmiňované revíry nejsou vhodné pro přirozenou reprodukci původních lososovitých druhů ryb jako lipan a pstruh obecný. A druhá věc je ta, že se mění klima a na těchto dvou revírech lze de facto lovit celoročně, tak proč to rybářům neumožnit," řekl hospodář jihočeského územního svazu Českého rybářského svazu Milan Hladík. V Jihočeském kraji je zhruba 50 pstruhových revírů. Hladík uvedl, že v porovnání s minulou sezonou se letos nezměnila cena za povolenku na lov pstruhovitých ryb. Ta se pohybuje kolem 1500 korun. V minulém roce se na pstruhových revírech v Jihočeském kraji vystřídalo 2000 rybářů. Odnesli si 19 000 ryb o souhrnné váze 11 tun. Počet rybářů v regionu se podle Hladíka v posledních letech stabilizoval. "K velké fluktuaci došlo na začátku 90. let minulého století, kdy řada lidí s tímto koníčkem přestala. Ale postupně se k němu zase velká část vrátila a v posledních letech se ty údaje nijak výrazně nemění," uvedl.
Jihočeský územní svaz Českého rybářského svazu hospodaří zhruba na 8000 hektarech vody rybářských revírů, zhruba polovinu zaujímá Lipno. Sdružuje přibližně 25 000 členů. Loni rybářské stráže zadržely 214 povolenek za nedodržování pravidel. Pokuty, které museli lidé za pytláctví zaplatit, se pohybovaly od 500 korun až do rozmezí na úrovni několika tisíc.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down