Jihomoravské dožínky se letos konaly v Hodoníně

Obdivovat současnou i historickou zemědělskou techniku, či ochutnat produkty jihomoravských zemědělců a výrobců potravin mohli lidé uplynulou neděli na dožínkách v Hodoníně. V tradičním zemědělském kraji jde o připomenutí úlohy zemědělců a poděkování za jejich práci a za úrodu a také o připomenutí folklorních tradic. Jihomoravský kraj starou tradici dožínek obnovil v roce 2004.

Po sušších letech a loňském roce, kdy úrodu ve velkém likvidovali hraboši, měli zemědělci poměrně dobrý rok. Výnosy obilí a řepky byly proti posledním letům nadprůměrné, stejně tak měly díky dostatku dešťů od poloviny května dostatek sena pro zvířata. Jarní mrazíky však prakticky zlikvidovaly úrodu meruněk a poznamenané bylo i další ovoce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down