12.02.2001 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jihomoravské lesy přešly na klasický model řízení

Změnu stanov a přechod z německého na klasický model řízení schválila v uplynulém týdnu mimořádná valná hromada Lesní společnosti Jihomoravské lesy (LSJL).

Dozorčí rada má nyní tři nové členy a pouze kontroluje představenstvo, posílené dvěma novými osobami. V německém modelu řízení dozorčí rada představenstvo volí. Řekl to řekl ekonomický ředitel LSJL Josef Kemsa.
Novými členy představenstva se stali Ivan Doubrava a František Černý, zůstal Josef Buchta. V dozorčí radě zasednou Petr Grísa, Zdeněk Domes a Bohdan Pavlica jako noví členové a zůstávají Vladimír Sedláček, Bohdan Bartoš a Tomáš Kon.
Valná hromada LSJL dále projednala budoucí strategii firmy, která počítá s další restrukturalizací a následným vyčleňováním nelesnických programů činnosti. "V oblasti těžby se zaměříme na nové technologie," doplnil Kemsa.
Za loňský rok očekává LSJL meziroční pokles tržeb na 915milionů z 963 milionů Kč v roce 1999. Zisk před zdaněním však vzroste zhruba na 35 milionů ze 17,2 milionu korun. Pokles tržeb způsobilo snížení prodeje dříví, společnost se však stále podílí na domácím trhu ze 3,5 až čtyř procent. Vlastníkem společnosti se základním kapitálem 632,2 milionu korun je Forestinvest Praha, dalším významným majitelem je Biocel Paskov. LSJL má ve čtyřech lesnických a jedné strojírenské divizi průměrně 1295 zaměstnanců.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down