Jihomoravský kraj podpoří při boji proti suchu obnovu rybníka či výsadbu stromů

Opravu nádrže ve Vranově u Brna, obnovu rybníka v Kuřimském Jestřábí či výsadbu stromů u cesty v Letovicích podpoří Jihomoravský kraj při boji proti suchu. V dotačním programu na podobné projekty vyčlenil 20 milionů korun a podpořil už zhruba 150 žadatelů. V tiskové zprávě to uvedl Petr Holeček z tiskového oddělení kraje.

V prvním kole kraj podpořil 118 žádostí téměř 13 miliony korun, nyní rozdělil ve druhém kole 4,1 milionu na 31 projektů. Například 400 000 korun dostane Vranov u Brna na opravu vodní nádrže, 386 000 korun Kuřimské Jestřábí na Brněnsku na obnovu rybníčku v lokalitě Mezižlábí nebo 96 000 korun Letovice na Blanensku na Alej Na vrších, kde bude 85 různých druhů ovocných stromů.
Kraj vypíše i třetí kolo žádostí o dotace, které se zaměří na podporu projektových dokumentací. "Kvalitní projektová činnost vždy významným způsobem sníží náklady a čas potřebný k realizaci díla. Chceme, aby před startem nových výzev byla v Jihomoravském kraji připravena půda pro vznik co možná největšího počtu projektů," uvedl hejtmanův náměstek Jan Zámečník. Podávat žádosti bude možné od 4. do 15. října.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down