Jihomoravský kraj podpoří venkovské prodejny

Dva miliony korun rozdělí Jihomoravský kraj 51 venkovským prodejnám. Schválili to dnes zastupitelé. Program má pomoci zachovat prodejny v menších obcích, kde by jinak hrozil jejich zánik. O peníze mohly žádat obce do 750 obyvatel s jedinou prodejnou potravin. "Je to jeden z řady krajských dotačních programů určených pro obce, tento konkrétní je v letošním roce vypsaný poprvé. Naším cílem je zachovat základní funkce poskytovaných služeb na venkově a udržet kvalitu života venkovských obyvatel," uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Podle něj tím kraj reaguje na podněty starostů malých obcí. "Chceme zajistit další fungování venkovských prodejen potravin v místech, kde jediný obchod bez podpory obce není schopen pokračovat v provozu. Jsem rád, že se ukázalo, že zájem ze strany obcí je velký a že již v letošním roce podpoříme více než 50 prodejen," dodal Šimek.
Každá obec dostane několik desítek tisíc. Mezi nimi je například Suchov, Šafov, Syrovín, Krhov, Sentice, Bedřichov, Ostrovánky, Snovídky, Křepice, Osiky, Borač, ale také Nechvalín, Morkůvky, Uhřice nebo Vísky a další obce. Každá obec mohla získat maximálně 70 000 korun. Cílovou skupinou nového dotačního programu jsou obce do 750 obyvatel s jedinou prodejnou potravin. Při samotném rozhodování o udělení dotace měly výhodu ty menší z nich. Neuspokojeno zůstalo celkem osm žádostí s požadovanou podporou 431 000 korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down