31.05.2006 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jihomoravský kraj ztratí v počtu oceněných výrobků prvenství

V počtu oceněných výrobků značkou kvality Klasa dosud držel prvenství Jihomoravský kraj. za ním těsně byly jižní Čechy. To se ale změní po čtvrteční certifikaci 1. června, kdy se počty oceněných výrobků vyrovnají, uvedla mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Jitka Sluková. Certifikace se týká tří jihomoravských výrobců a sedmi jejich produktů, takže značka se může od čtvrtka objevit na obalech 136 výrobků z jižní Moravy.

Podle Slukové jsou nejúspěšnější firmy z jihu Moravy v kategorii lahůdky, kde už bylo oceněno 47 výrobků. Bezmála třetina certifikátů v kraji patří producentům pečiva a cukrárenských výrobků. Firmy, které o používání značky žádají, musejí projít složitým testováním kvality, investovat musejí také do technologií.
Značka Klasa se uděluje od roku 2003 a firmy ji mohou pro výrobek používat tři roky. Nyní ji může používat 174 českých firem pro 1149 výrobků. První certifikované produkty tak budou letos svoji kvalitu obhajovat. Některé výrobky už znovu Klasu nedostanou, protože se změnily podmínky, doplnila Sluková.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down