Jiné Techagro (komentář)

Právě ukončený čtyřlístek zemědělských veletrhů, které proběhly Brně, byl podle organizátorů letos nevětší událostí svého druhu v Evropě, a zřejmě nejen proto, že jeho konkurenti, veletrhy v Hannoveru a v Paříži, tento rok vynechaly. Pravidelný návštěvník brněnského výstaviště registruje každé dva roky, kdy Techagro a další veletrhy otevřou své brány, nové výstavní plochy obsazené zemědělskou nebo lesnickou technikou, a čas od času i nové pavilóny. Letos dokonce museli organizátoři pro velký zájem vystavovatelů přidat jeden provizorní.

Techagro se ale v čase mění nejen co do rozlehlosti výstavních ploch, ale také zaměřením. Pořadatelé se totiž v rámci doprovodných programů snaží vždy najít taková témata, která osloví návštěvníky a zároveň zapadnou do obchodní strategie vystavovatelů.

Bývá obvyklé, že se na slavnostní zahájení veletrhu dostaví, kromě ministra zemědělství, také čelní představitelé resortních i zájmových organizací, hejtman i představitelé města. Většinou přednesou v zaplněném sále rotundě brněnského výstaviště zdvořilé projevy, vyjádří obdiv a poděkování organizátorům a vzájemně si popřejí příjemně prožitý den mezi exponáty.

Letos to ale bylo jiné. Rotundu hned od rána zaplnili delegáti sněmu agrární komory a od řečnického pultu zaznívaly někdy i méně zdvořilé názory na konkrétní problémy resortu. Diskuse na sněmu jakoby předznamenala všechny další diskuse na veletrhu a bylo jich opravdu hodně. Jsem si vědom, že hlavním posláním podobných výstav je představit novinky a uzavírat kontrakty, ale právě veřejné diskuse s politiky a odborníky dodaly letošnímu Techagru lesk. Uvidíme, čím se blýskne příště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *