09.08.2000 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jirovský: Na řetězce mají tlačit zpracovatelé

Názor Potravinářské komory, že kvůli pozdnímu placení obchodních řetězců potravinářům by zemědělci měli uzavírat se zpracovateli smlouvy na placení dodávek surovin na dobu delší než 30 dnů, jednoznačně odmítá předseda Svazu zemědělských družstev a společností Miroslav Jirovský.

"Naprosto nechápu, proč by to měli odnášet zemědělci. Nemůžeme přece za to, že obchodníci neplatí - to by si nikde ve vyspělém světě neměli dovilit. Je na zpracovatelích, aby si včasné platby od obchodníků vynutili. My obchodníky žalovat nemůžeme. Pokud je pravda, že obchodní řetězce svým dodavatelům řádně neplatí a možná i sledují společnou politiku nízkých cen potravin na pultech, pak se velice divím antimonopolnímu úřadu, že to nezkoumá," říká Jirovský.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down