Jurečka: Podpora biopaliv zvýší naši energetickou nezávislost

„Vládní rozhodnutí aplikovat biopaliva v dopravě zvyšuje naši energetickou nezávislost a soběstačnost, především na dodávkách ropy z Ruska,“ řekl dnes novinářům ministr zemědělství Marian Jurečka před hlasováním Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR o novele zákona o spotřebních daních, která umožňuje pokračování daňového zvýhodnění vysokoprocentních a čistých biopaliv do roku 2020.

Česko se podle Jurečky zavázalo k navýšení podílu biopaliv v pohonných hmotách před rokem 2010. "Zavázali jsme se jako členský stát k tomu, že chceme v roce 2020 mít deset procent obnovitelných zdrojů v palivech, která se využívají v dopravě," uvedl ministr. Požadavek je podle něj definován v evropské směrnici, která je pro Česko závazná. Současně Jurečka uvedl, že jenom na pěstování cukrové řepy, z níž se vyrábí bioetanol,  je v České republice dnes navázáno zhruba 6500 pracovních míst. „Pokud bychom naplnili naše závazky v oblasti biopaliv do roku 2020, bylo by v rámci celé produkce biopaliv u nás zaměstnáno podle našich odhadů zhruba 14 500 pracovníků,“ uvedl Jurečka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down