28.04.2005 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kabinet by měl projednat ekologickou daňovou reformu

Nynější vláda by měla podle ministra životního prostředí Libora Ambrozka projednat koncepci rozpočtově neutrální ekologické daňové reformy. Návrh v současnosti zpracovává tým specialistů ve spolupráci s ministerstvem financí. V roce před volbami by kabinet měl podle jeho názoru připravit i program podpory alternativních paliv v dopravě.

Teze, které hodlá Ambrozek prosadit, vycházejí z programových priorit staré vlády. Vedle daňové reformy a podpory alternativních paliv tak podle mluvčí úřadu Karolíny Šůlové nebude v novém programovém prohlášení chybět ani to, že vláda zachová současnou úroveň občanských práv v oblasti životního prostředí a bude i nadále v praxi uplatňovat principy Aarhusské úmluvy o účasti veřejnosti na rozhodování o životním prostředí.
Šůlová dodala, že vláda by se měla také zavázat, že vytvoří podmínky pro kvalitní péči o soustavu chráněných území evropské sítě chráněných území Natura 2000. V programu Paroubkova týmu by se podle ní měly objevit i další ekologické priority, jejich přesné formulace se ještě hledají.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down