04.09.2000 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kalina: Rada SFTR nebyla na mlékárny tvrdá

Tím, že Rada státního fondu tržní regulace (SFRT) nabídla splátkový kalendář mlékárnám, které podle Nejvyššího kontrolního úřadu porušily zásady regulace trhu s mlékem, byla jednak vůči pokutovaným podnikům vstřícná, jednak vytvořila precedens, že i v dalších obdobných případech bude volit toto řešení. Uvedl to dlouholetý člen Rady, první náměstek ministra zemědělství Antonín Kalina.

"Je to poprvé, kdy Rada zvolila tento přístup, zatím vždy vypadával účastník z regulace trhu hned," řekl Kalina. Splátkový kalendář znamenaá, že dotčené mlékárny musí vrátit neoprávněně čerpané subvence nejdéle do jednoho roka a jakmile tuto ochotu podepíší, bude se na ně pohlížet jako na bnormální účastníky trhu, čili mohou být opět zařazeny do systému státní regulace. Kalina potvrdil, že tuto "měkčí formu" zákon umožňuje úředníkům využít, jen se tak dosud nestávalo. Důvod, proč byla zvolena nyní, je podle náměstka snaha nejitřit příliš situaci na mléčném trhu, který by měl za několik měsíců začít pracovat v systému kvót.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down