17.06.2002 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kanada se obává amerických subvencí

Kanada se obává dopadu nového zemědělského zákona USA na své farmáře a finance. Bohaté subvence, Američané nabízejí farmářům také znemožní zemědělcům v rozvojových
zemích konkurovat na světovém trhu. Uvedl to nový kanadský ministr financí John Manley na zahájení schůzky ministrů financí skupiny G7.

Schůzka G7 se bude mimo jiné zabývat i otázkou subvencí, a to především subvencemi zemědělství. Podle Manleyho je už teď jasné, že Kanada bude muset shromáždit finanční prostředky, kterými bude muset podpořit vlastní farmáře, aby jejich pozici vůči farmářům z USA zlepšila. Ministři by se měli na schůzce G7 dotknout také otázek větší pomoci chudým zemím, kterým by měla více finančních prostředků uvolňovat Světová banka. Pozornost delegátů se ale zřejmě zaměří i na Argentinu, která zažívá jedno z nejtěžších období v historii a která se snaží přesvědčit Mezinárodní měnový fond k poskytnutí dalších půjček.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down